Brick Magazín

Online Magazín

tonery

Jak na levné tisknutí

Všem je nám asi známo, že tisk není zrovna nejlevnější záležitost. Proto se mnohdy snažíme v této problematice co nejlépe zorientovat. Je tedy možné nějakým způsobem výrazně ušetřit za náklady například u tonerů? Ano, náklady na tonery se dají výrazně snížit nákupem kompatibilních nebo repasovaných tonerů.

Jak ale vybrat správný kompatibilní nebo repasovaný toner, jak se liší od originálního toneru a na co si musíme dát pozor?

Originální toner do tiskárny je toner, vyrobený samotným výrobcem tiskárny. Za kvalitu je zde ovšem nutno si celkem výrazně připlatit, oproti nákupu kompatibilních či repasovaných tonerů. Uživatelé se tedy často poohlížejí po levnějších možnostech.

Jako alternativa se tedy nabízí kompatibilní alternativní tonery. Tímto názvem se označují alternativní výrobky, vyrobené jinou společností, které se snaží maximálně přiblížit originálu. Při nákupu kompatibilní náplně do tiskáren nepřiplácíte za značku, tudíž je cena oproti originálu od výrobce tiskárny, mnohem nižší. Pokud nakoupíme tonery u solidního dodavatele, kvalita tisku může být srovnatelná s tou, která je poskytována originálními tonery. Při nákupu tedy vždy pečlivě ověřujte kvalitu výrobce a dodavatele. I tyto kompatibilní tonery by měly být opatřeny potřebnými certifikáty a patenty. Není problém si dnes na internetu zjistit různé recenze od ostatních uživatelů, či zadat dotaz na srovnávacích serverech.

tonery

Další možností je renovace tonerů. Takové tonery bývají označovány také jako repasované nebo recyklované. Zde se jedná o znovu naplněný originální toner. Zjednodušeně řečeno, plastová krabička od originálního výrobce se rozebere, vyčistí, pokud je potřeba, vymění se optický válec, tonerový čip či jiné součástky, které by byly poškozené. Poté se opět naplní novým tonerovým práškem.

Cena takového repasovaného toneru bývá až o tři čtvrtiny nižší, než cena originálního toneru. I zde je ovšem potřeba se poohlédnout po důvěryhodném výrobci, abychom obdrželi skutečně kvalitní produkt a zbytečně si nepoškodili tiskárnu.

 Více na naplne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *